★ Maksim Surajew - turyści kosmiczni ..

                                     

★ Maksim Surajew

Maksim Surajew, ros. Maxim?????????? Сураев – pułkownik lotnictwa, wybitny rosyjski kosmonauta, podczas dwóch misji spędził 11 miesięcy na Międzynarodową stację kosmiczną, Bohater Federacji Rosyjskiej. W 2016 roku deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

                                     

1. Edukacja i służba wojskowa. (Education and military service)

 • Od 1994 do 1997 roku był studentem inżynierii akademii sił POWIETRZNYCH. H. E. Żukowskiego na stronie "badania i zastosowanie lotniczego sprzętu i uzbrojenia". Skończyłem z wyróżnieniem i otrzymał dyplom pilota-inżyniera-badacze. Opanował pilotowanie takich samolotów: L-39 i Su-27.
 • 1989 – Noginsk Moskiewskim ukończył szkołę średnią.
 • 2007 – ukończył Rosyjską akademię państwowej Federacji Rosyjskiej, specjalność "правоведение". W sumie, jako pilot wylatał ponad 700 godzin lotu i wykonał ponad 100 парашютных skoków. Ma prawo do instruktorem szkolenia spadochronowe, nurkowanie.
 • W 1994 roku ukończył Качинское wyższe wojskowe lotnicze szkole zawodowej im. A. F. Miasinikowa i otrzymał dyplom pilota-inżyniera.
                                     

2. Kariera astronauty. (Career of an astronaut)

 • 2008 – kwiecień. jako dowódca głównego załogi dublerów Rosyjskiej TMA-14, wraz z Jeffrey William i Esther Dyson rozpoczął przygotowania do misji, która rozpoczęła się w marcu 2009 roku. We wrześniu, Federalna agencja kosmiczna Rosji poinformował o planie lotów na Międzynarodowej stacji kosmicznej. Surajew został mianowany dowódcą pierwszej załogi Rosyjskiej TMA-16 wyprawa 21, który wiele planowane jest na październik 2009 roku. Miesiąc później pojawił się komunikat NASA, gdzie zostało potwierdzone Surajewa udział w ekspedycji 21.
 • 2010 – 14 stycznia, odbył swój pierwszy wyjście w otwarty kosmos. W marcu zakończył się lądowaniem w Kazachstanie około 170-dniowego pobytu na orbicie Ziemi. Był pierwszym rosyjskim kosmonautą, który prowadził swój blog w trakcie lotu.
 • 2005 – w połowie roku został skierowany międzynarodowa grupa wyszkolonych astronautów do lotu na międzynarodową stację kosmiczną w ramach ekspedycji 15 – 17.
 • 2004 – wiesz, gdzie Bajkonur przeszkoleni do przetrwania w ekstremalnych warunkach.
 • 2014 – popełnił swój drugi lot na ISS w towarzystwie Gregoryego Weizmanie z NASA i Aleksander Gersta ESA.
 • 2009 – w kwietniu, stały się poważnym treningu przed lotem Rosyjskiej TMA-16. Kierowania ich załoga również był Jeffrey Williams i kosmiczny turysta z Kanady Guy Laliberte. 30 września został uruchomiony w swój pierwszy lot, i uczestniczył w ekspedycji 21. i 22. na Międzynarodowej stacji kosmicznej.
 • 2000 – w styczniu wraz z grupą astronautów przystąpił do treningów w ramach programu przewidziane są dla uczestników lot na Międzynarodową stację kosmiczną.
 • 1999 – w listopadzie zakończył szkolenie podstawowe, otrzymał uprawnienia kosmonauta-badacz.
 • 2007 – został mianowany dowódcą drugie załogi 17-tej wyprawy-dowódca i Rosyjskiej TMA-12, którego uruchomienie odbyło się w sierpniu 2008 roku.
 • 2006 – w styczniu w podmoskiewskich lasach wzięli udział w szkoleniu jest w przetrwaniu na terenie niezamieszkanym w przypadku awaryjnego lądowania. Zadanie zostało wykonane wspólnie z amerykańscy astronauci Nicole Scott i Timothy Koprą.
 • 1997 – 28 lipca decyzją Państwowej międzyresortowej komisji ГМВК został oficjalnie włączony w skład oddziału kosmonautów Rosyjskiego Państwowego naukowo-badawczego eksperymentalnego centrum przygotowania kosmonautów. J. a. Gagarin ЦПК.

Zgodnie z dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa nr 436 z dnia 12 kwietnia 2011 roku, został odznaczony medalem Za zasługi w podboju kosmosu".

Użytkownicy również szukali:

Surajew, Maksim, Maksim Surajew, maksim surajew, turyści kosmiczni. maksim surajew,

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Marsianin 2016 Filmweb.

Kosmonauta Maksim Surajew testuje roboty SPHERES w amerykańskim module Destiny. Różne kolory obudów latających robotów pozwalają je łatwo. Rosyjski statek towarowy przybił do ISS Nauka w Polsce. Napięć między ich krajami ojczystymi, Reid Wiseman z NASA, Alexander Gerst z ESA i dowódca Maksim Surajew z rosyjskiego Roskosmosu zaprezentowali. Październikowy spacer na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wykorzystanie na de. Maxim Wiktorowitsch Surajew Liste von Söhnen und Töchtern der Stadt Tscheljabinsk. Wykorzystanie na en.pedia.​org. Powrót na ″Błękitną planetę″ Wszystkie treści DW 10.11.2014. TASS Kosmonauci z załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS Maksim Surajew i Oleg Kotow wyszli w czwartek na zewnątrz, by wykonać. Świąteczne życzenia z kosmosu. Rosyjski Giennadij Michajłowicz Manakow. Odbył 2 loty na stację Mir w latach 1990 i 1993. Poinformował o tym Maksim Surajew na twitterze:.

Trzej członkowie załogi ISS powrócili na Ziemię Polskie Radio PiK.

Maksim Wiktorowicz Surajew Максим Викторович Сураев. Kraj: Rosja. Data urodzenia: 24.05.1972 r. Miejsce urodzenia: Czelabińsk. W oddziale: od. Skrzydlata Polska 12 2008 Prognoza 2009 Altair Agencja Lotnicza. Wraz z dwójką kolegów astronautów: Reidem Wisemanem i Maksymem Surajewem, po trzy i półgodzinnym locie na pokładzie statku. Trzech członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na ISS pozostało trzech ludzi obecny komendant stacji, Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst. Pod koniec. Chiny planują nową misję kosmiczną Ścisłe - Polski. Od lewej u góry T.J. Creamer, Maksim Surajew i Soichi Noguchi Obecnie ​2.12.2009 na pokładzie ISS znajduje się dwuosobowa załoga. 165 dni na orbicie. Trzej astronauci wrócili na ziemię TVN24. George l. murphy topolice województwo łódzkie lazdijai brazylijscy aktorzy filmowi maksim surajew michael bella ii liceum ogólnokształcące w mielcu.


Numer telefonu 665477198. Sprawdź kto dzwonił.

Misja rosyjskiego statku załogowego Sojuz TMA 16. Po 169 dniach i 8 godzinach pobytu w Kosmosie na Ziemię powrócili Maksim Surajew i Jeffrey Williams. Maksim W. Surajew Loty kosmiczne. 1862 – Max Elskamp, belgijski poeta zm. 1931 1902 – Max Ophüls, francusko​ niemiecki reżyser filmowy zm. 1972 – Maksim Surajew, rosyjski kosmonauta. Trzech członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej powrócił. Trzej członkowie załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander.

Kalendarium www.30.

Trzej członkowie załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst Pozostałe. Plik:Maxim – pedia, wolna encyklopedia. Ł. Jurij Łonczakow. N. Oleg Nowicki. P. Giennadij Padałka. S. Aleksandr Skworcow Maksim Surajew. T. Igor Tkaczenko. W. Siergiej Wołkow ​kosmonauta. Astronomiczne Wiadomości z Internetu strona 134 Astrokafejka. Dowódcą Sojuza jest Rosjanin Maksim Surajew towarzyszą mu Ried Wiseman z NASA i reprezentujący Europejską Agencję Kosmiczną. Załogowy statek kosmiczny Sojuz w drodze na ISS logistyka Wnp. Wraz z 50 letnim Kanadyjczykiem leci na stację dwóch astronautów: Rosjanin Maksim Surajew i Amerykanin Jeffrey Williams. 9 października.


Polski elektryczny młotek pomoże w podbiciu komety? Jedynka.

Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst powrócili w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji. Kategoria:Pułkownicy Federacji Rosyjskiej – pedia, wolna. Maksim Surajew Максим Викторович Сураев. Sojuz przycumował do Stacji Kosmicznej Nauka Wiadomości z. Załogę Ekspedycji 40 stanowią: Maksim Surajew z Rosji Roskomos Ried Wiseman z USA NASA Alexander Gerst z Niemiec ESA i DLR. Założyciel Cyrku Słońca wyruszył w kosmos Gazeta Prawna. Z 50 letnim Kanadyjczykiem na stację leci dwóch astronautów: Rosjanin Maksim Surajew i Amerykanin Jeffrey Williams. Laliberte za lot. Kategoria:Deputowani do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej –. Zasiądą w parlamencie również kosmonauci: Maksim Surajew i Jelena Sierowa, czwarta w historii rosyjska kosmonautka, która odbyła lot.


Giennadij Michajłowicz Manakow 1950 2019.

Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Amerykanin Barry Wilmore, który przejął od Surajewa dowództwo stacji. Ekspedycja 21 – dwudziesta pierwsza ekspedycja na Międzynaro. Data imiejsce urodzenia. Zobacz temat Astronomiczne wiadomości z Internetu astromaniak. Maksim Wiktorowicz Surajew, ros. Максим Викторович Сураев ur. 24 maja 1972 w Czelabińsku – pułkownik lotnictwa, emerytowany kosmonauta rosyjski,. Leszek Mizieliński Fakty w. 1972 48 Maksim Surajew, kosmonauta rosyjski. 1972 48 Joanna Wiśniewska, sportowiec, lekkoatletyka, rzut dyskiem. Rzut dyskiem. Urodzona Wrocław.

Wiadomości DlaPilota.

Возможно, вы имели в виду:. Rosyjscy kosmonauci z ISS pracują poza stacją. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebywa obecnie dwóch Rosjan: Maksim Surajew i Oleg Kotow, dwóch Amerykanów: Jeff Williams i Timothy J. Załoga ISS powitała swoich kolegów. Na ISS leci rosyjski kosmonauta Maksim Surajew, który jest dowódcą załogi, oraz astronauci z Niemiec i USA, Alexander Gerst i Reid Wiseman. Astro4u.net Sojuz TMA 17 Astronomia Amatorska. W sprincie najlepszy okazał się Maksim Maksimow, który zdystansował Daria Wirolajnen, Anna Nikulina i Anna Surajewa na zawody kobiet. Rosja: w nowej Dumie m.in. prokurator Krymu i były główny lekarz. Maksim wyraził zgodę na udział w produkcji, jednak Roskosmos rosyjska agencja kosmiczna zabronił mu tego. Mimo to Surajew pojawił się w filmie. Okres. Po roku w kosmosie rosyjscy członkowie załogi ISS powrócili na. Załoga liczyła początkowo sześcioro astronautów – Maksim Surajew i Jeffrey Williams przylecieli na stację 2 października na pokładzie Sojuza TMA 16,.


Wtorek, 11.11.2014 Bogusław Jeznach NEon24.pl.

W jej skład weszli: Rosjanin Maksim Surajew, który pełnił rolę Dowodzącego, Ried Wiseman z Amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i. Trzej członkowie załogi ISS powrócili na Ziemię Świat. Czekali już na nich Amerykanin Jeff Williams oraz Rosjanin Maksim Surajew. Wczoraj pięciu astronautów wzięło udział w wideo konferencji,. Rosjanie gotowi na styczniowe zawody Pucharu Świata. 1.10 start Sojuza TMA 16 do stacji ISS z załogą: Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Jeffrey Williams i przedstawiciel Kazachstanu. Ten ostatni powróci na. Astronauci z ISS powrócili na Ziemię. Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst powrócili w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS na.

Założyciel Cyrku słońca leci w kosmos WP Wiadomości.

Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej powróciło dwóch członków Załogi 22, Jeff Williams i Maksim Surajew. Sojuz TMA 3 ros. Союз ТМА 3 – rosyjska. Załogowy Sojuz TMA 13M wystartował na stację kosmiczną. Magomied Tołbojew Musa Manarow Dmitrij Rogozin Giennadij Sielezniow Jelena Sierowa Maksim Surajew Władisław Trietjak Giennadij Ziuganow. JAK URATOWALIŚMY ŻUBRA MECHANICZNI ASTRONAUCI. Pierwszy lot w kosmos. Wrzesień 2009 Forum AstroCD Zobacz wątek. Maksim Wiktorowicz Surajew, ros. Максим Викторович Сураев – pułkownik lotnictwa, emerytowany kosmonauta rosyjski, w trakcie dwóch misji spędził 11 miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Bohater Federacji Rosyjskiej. Od 2016 roku deputowany. Obecnie na pokładzie współdzielonej przez 15 narodów stacji znajduje się troje ludzi komendant stacji Rosjanin Maksim Surajew,. Statek, na pokładzie którego znaleźli się Rosjanin Maksim Surajew, Niemiec Alexander Gerst i Amerykanin Reid Wiseman, pomyślnie.


Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →