★ Frank De Winne - europejscy astronauci ..

                                     

★ Frank De Winne

 • 1996 – lipiec w ciągu ponad dwóch lat był w belgijskich sił powietrznych, był odpowiedzialny za program badań nowych typów statków powietrznych i ich wyposażenia.
 • 1991 – ukończył kurs w akademii obrony uczelni w Brukseli.
 • 1992 – Боскомб-Down w Anglii, przeszedł szkolenie w Królewskiej szkole pilotów pilotów. Od grudnia, służył w dziale badań belgijskich sił POWIETRZNYCH.
 • 1995-1996 – pracował w bazie sił POWIETRZNYCH Edwards w Kalifornii, uczestniczy w ramach europejskiego zaangażowania sił POWIETRZNYCH w charakterze pilota testowego w modernizacji samolotów F-16.
 • 1984 – ukończył Królewską akademię Wojskową w Brukseli. Stopień magistra uzyskał w dziedzinie telekomunikacji i technik ziemi i wody.
 • 1979 – w Lier ukończył Królewską szkołę kadetów.
 • 1986-1989 pracował jako pilot w Mirage 5 belgijskich sił POWIETRZNYCH.
 • 1998-2000 – dowodził stacjonującą w naszej bazie danych Kleine Брогеле Belgia 349 eskadrą myśliwców. Podczas operacji NATO Pomocnicza siła na Bałkanach był dowódcą belgijsko-holenderskiej grupy lotnictwa. Dokonał 17 lotów bojowych.
 • 1989-1992 pracował w firmie "сажем" w Paryżu. Omówione zagadnienia związane z poprawą bezpieczeństwa samolotów Mirage.
 • 1994-1995 – był odpowiedzialny za bezpieczeństwo bazy w Beauvechain.

W sumie na różnych typach samolotów. M. W F-16, "Tornado", "Jaguar" i "Mirage" wylatał ponad 2 300 godzin.

                                     

1. Kariera astronauty. (Career of an astronaut)

 • 1991-1992 – był kandydatem w Belgii dla nowo utworzonego europejskich astronautów. Ostatecznie jednak, nie znaleźli się wśród sześciu finalistów.
 • 2007 – otrzymał przydział do głównej załoga Rosyjskiej TMA-15, którego start zaplanowano na maj 2009 roku.
 • 2009 – 27 maja, został wystrzelony w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Sojuz TMA-15. Na Ziemię wrócił 1 grudnia 2009 roku.
 • 2002 – w kwietniu rozpoczął treningi z serii Sojuzie zmiany TMA. Było około 11-dniowy lot kosmiczny odbył się na przełomie października i listopada 2002 roku na pokładzie sojuza TMA-1.
 • 2008 – 21 listopada NASA w oficjalnym oświadczeniu czytamy, że załogi ekspedycji 20 – 26. De winy został mianowany inżynier 20-tej wyprawy i dowódca wyprawy 21.
 • 2006 – przydzielony do załogi dublerów 16 stałej ekspedycji na międzynarodową stację kosmiczną.
 • 2001 – w sierpniu w Centrum Szkolenia Kosmonautów. Jurij Gagarin w Gwiezdnym miasteczku rozpoczęła się szkolenia podstawowego i nauki języka rosyjskiego. Pod koniec roku został mianowany w głównej załoga 4 krótkoterminowych misji na Międzynarodowej stacji kosmicznej zaplanowano na jesień 2002 roku.
 • 2000 – w styczniu stał się członkiem korpusu astronautów ESA.
                                     

2. Kosmiczne podróże. (Space travel)

 • Sojuz TMA-1. ("Soyuz TMA-1)

Pierwszy w kosmosie Frank De Винне uruchomiony na pokładzie statku kosmicznego Sojuz TMA-1 na 30 października 2002 roku. Dowódcą misji był Siergiej Zalotin, i drugiego inżyniera na pokładzie Jurij Łonczakow, załogi których zostały dołączone, na miesiąc przed rozpoczęciem. To się stało, biorąc pod uwagę wyjątki ze swego grona kandydata na trzeci kosmiczny turysta James L. bas-członek zespołu *nsync. Na drugi dzień lotu, 1 listopada 2002 r. pojazdu i związanych z Międzynarodowej stacji kosmicznej, a jego drużyna podniosła się na pokładzie orbitalnego kompleksu. Podczas wspólnego lotu obie drużyny grały w sumie 22 eksperymentów naukowych, w szczególności w biologii, medycynie, геофизике, który został przygotowany przez ekspertów z Rosji, Belgii i ESA. Statek kosmiczny Sojuz TMA-1 pozostał пристыкованным do międzynarodowej stacji kosmicznej, oferuje 5 stałego załogi. 10 listopada 2002 roku astronauci wrócili na Ziemię w kapsule Rosyjskiej TM-34 lądowania w odległości około 100 km na północny-wschód od Arkałyku.

 • Sojuz TMA-15. ("Soyuz TMA-15)

Podczas jego pobytu na ISS wzięli udział w drugim bezpośredniego podłączenia do Radia Polska. W ramach projektu Centrum nauki "Kopernik" – niebo nad Warszawą, odpowiedział na kilkanaście pytań od polskich dzieci.

                                     

3. Odznaki i wyróżnienia. (Badges and rewards)

 • Zakonu Orange-Nassau za jego odwagę w czasie operacji NATO Pomocnicza siła na Bałkanach 1999.
 • Order Przyjaźni W 2003 Roku, Rosja.
 • 23 grudnia 2002 roku, Belgijski król Albert II nadal mu tytuł wicehrabiego.
 • Order Korony. (Order Of The Crown)
 • Joe Bill nagrody Dryden Semper Viper od Lockheed dla odważnych przymusowego lądowania na samoloty F-16 w zaludnionej okolicy, w pobliżu Leeuwarden w Holandii, aby uniknąć rowów w Adriatyk 1997. Był pierwszym zawodnikiem spoza USA, który otrzymał tę nagrodę.
 • Honorowy doktor Uniwersytetu w Maastricht, 2003.
 • Medal Za zasługi w podboju kosmosu", 2011, Rosja.

Użytkownicy również szukali:

Winne, Frank, Frank De Winne, frank de winne, europejscy astronauci. frank de winne,

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Polacy wśród finalistów w konkursie na kosmiczny eksperyment.

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: Rosjanin, Roman Romanienko, Kanadyjczyk Robert Thirsk i Belg, Frank De Winne gościła w. SWL ARISS ISS Forum. Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Frank De Winne przesłał dziś z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wezwanie do. Wygina śmiało ciało Elastyczni jak guma WP Wiadomości. Naprawą toalety zajmują się Belg Frank De Winne i Amerykanin Michael Barratt. Ubrani w gogle, maski i rękawice pracowali do późna w nocy. Naprawa ma być. Frank de Boer: pieniądze to nie wszystko Piłka nożna Sport Onet. Belgia – Frank De Winne Szwecja – Christer Fuglesang Wielka Brytania – Timothy Peake Francja – Jean François Clervoy, Léopold Eyharts, Thomas Pesquet.

Asteroida ma nazwę a.pl.

Frank, Viscount De Winne born 25 April 1961 in Ledeberg, Belgium is a Belgian Air Component officer and an ESA astronaut. He is Belgium\s second person. Pierwszy kanadyjski dowódca ISS. Siódmy z prawej to belgijski astronauta Frank De Winne, który ma za sobą dwie misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną i w sumie 198 dni w kosmosie. Po raz pierwszy europejski astronauta zostanie dowódcą MSK. Frank De Winne CDR Belgia Roman Romanienko BI Rosja Robert Thirsk FE Kanada Jeffrey Williams FE USA Maksim Surajev BI Rosja Nicole Stott FE USA.


Wezwanie do głosowania z …kosmosu –.

Rys. 2. Astronauta Frank De Winne dowódca Ekspedycji 21 pracujący wewnątrz modułu Columbus i jeden z zestawów pomiarowych naprzeciw niego. Frank de boer Serwis klubu Inter Mediolan int. JOTA JAMBOREE Stacja okolicznosciowa Bocheńskiej Grupy Krótkofalowców z zamku w Nowym Wisniczu Łączność ARISS Frank Luc de Winne Belgia. Rosja:Załoga z ISS wylądowała bez przeszkód w Kazachstanie. Of continuous presence aboard the International Space Station with Angelique Van Ombergen and ESA European Space Agency astronaut Frank De Winne. ‎Eddy Wally w Apple Music. Alex będzie drugim astronautą z Unii Europejskiej, i pierwszym Niemcem, dowodzącym stacją pierwszym był Belg Frank De Winnie w 2009 r.

Młodzi gdynianie w stanie nieważkości Gdynia.

Belgijski astronauta, Frank De Winne, podczas ćwiczeń przed lotem na stację kosmiczną ISS. Dalej. Podziel się opinią. wiadomości. Bądź z nami na bieżąco. Europa komenderuje w kosmosie Polska Times. Stacji Kosmicznej Do tej pory jedynym Europejskim dowódcą był Frank de Winne – obecny szef European Astronaut Centre. Fakt ten jest. Trzech astronautów powróciło ze stacji ISS. Frank De Winne ma 40 lat, jest żonaty i ma trójkę dzieci. Jest drugim Belgiem, który poleci w Kosmos pierwszym był Dirk Frimout, który w 1992.


Astronauta Frank De Winne: Europa powinna zaznaczyć swoją.

Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Frank De Winne wraz z rosyjskim kosmonautą, Romanem Romanienką i astronautą kanadyjskim, Robertem. Raport z misji STS 112. Po raz drugi w 12 letniej historii ISS dowództwo objął ktoś, kto nie jest Amerykaninem albo Rosjaninem pierwszy był Belg Frank de Winne. Agitacja wyborcza z kosmosu Wydarzenia Wiadomości z kraju i. To Belg Frank De Winne, który dzisiaj na pokładzie rosyjskiego Sojuza TMA 15 wystartuje do historycznej misji. Razem z Rosjaninem.


Najciekawsze kosmiczne wydarzenia 2018 We Need More Space!.

Six photos: the first space flight of the Belgian astronaut Frank De Winne to the space station ISS. This mission, Odissea, was flown in October 2002. The photos​. Polacy w finale projektu Space Lab. Christera Fluglesanga, Jeleny Kondakowej, Olega Atkowa, Toktara Aubakirowa, Claudie Nicoller, Ernsta Messerschmida, Franka De Winne.

Quartets for Flute, Viola, Cello and Pianoforte De Winne Jan.

Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA, Frank de Winne, zostanie pierwszym europejskim dowódcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS krążącej. Uczysz się? Twoja praca może polecieć w kosmos TVN24. Dowódca Roman Romanienko syn kosmonauty Jurija Romanienki, Frank de Winne i Kanadyjczyk Robert Thirsk dołączą do załogi 19 ISS i pozostaną w jej. Międzynarodowe spotkanie sektora branży kosmicznej Niepodległa. Nicole Stott, Chris Hadfield, Christer Fluglesang, Jelena Kondakowa, Oleg Atkow, Toktar Aubakirow, Claudie Nicoller, Ernst Messerschmid, Frank De Winne​. Koronawirus i planetoidy: Uczmy się od astronautów Życie w DW. Na pokładzie Sojuza TMA 15 znajdują się Belg Frank de Winne, Kanadyjczyk Robert Thirsk i Rosjanin Roman Romanienko. Na ISS mają.

Skrzydlata Polska 12 2008 Prognoza 2009 Altair Agencja Lotnicza.

Frank De Winne i Sergei Zaletin wystartują już 28 października z kosmodromu Bajkonur. Na stację dotrą prawdopodobnie dwa dni później w nowym, nieco. Młodzi gdynianie w stanie nieważkości Informacje Aktualności z. Doradcy NASA William Gerstenmaier oraz Leland Melvin, astronauci Frank De Winne z Europejskiej Agencji Kosmicznej i Akihiko Hoshide z.


Polskie dzieci szukały nazwy dla asteroidy 66 189.

And Operations NASA oraz Leland Melvin Associate Administrator of Education NASA, były astronauta, astronauci Frank De Winne z ESA i. Międzynarodowe spotkanie sektora branży kosmicznej już w. Stephen Hawking, astronauci Frank De Winne i Akihiko Hoshide, uwzględniając głosy internautów wybierze sześciu regionalnych zwycięzców. Yuri Lonchakov informacje o Astronaucie ISS Tracker. Frank De Winne wyjaśniał, że astronauci nie mogą jeść z talerzyków, bo jedzenie sfrunęłoby z ich talerzy. Wszelkie potrawy są i zamknięte w. ESA Początek drugiej misji Alexandra Gersta na ISS. Również po raz pierwszy dowódcą stacji zostanie europejczyk Belg, Frank de Winne. Dokowanie Soyuza do ISS planowane jest na.

SpaceX zabierze ludzi na orbitę. Historyczny lot już w środę.

Nieprzyjemne zadanie na ISS panuje stan nieważkości! wziął na siebie Belg, Frank De Winne, zaopatrzony w gogle, rękawice i maskę. Следующая Войти. Belgian astronaut Frank De Winne Cata. Belgijski astronauta Frank Luc De Winne odpowiedział na kilkanaście pytań zadanych przez dzieci. Pytały one m.in. jak astronauci jedzą, jak ich organizmy.


Rozpoczął się konkursu YouTube Space Lab Edukacja.

W tamtej misji spotkał na stacji Belga Franka De Winne, który był wtedy pierwszym europejskim wysłanym przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA. Belgische astronaut Frank De Winne Belgijczyk w kosmosie. Belgijski astronauta Frank De Winne, członek załogi Sojuza, która poleci na Dla Franka de Winne będzie to pierwszy lot w kosmos, zaś dla jego rosyjskich. Rosyjski statek kosmiczny Sojuz leci na ISS. Delivered to the International Space Station by Cosmonauts Sergei Zaletin and Lonchakov along with European Space Agency astronaut Frank De Winne. Frank De Winne Inżynier. Dyrektor Sportowy Ajaksu Amsterdam, Marc Overmars, oznajmił w sobotę, że trener Frank de Boer odrzucił propozycję prowadzenia Spartaka.


Zepsuła się toaleta na ISS astronauci stoją w kolejce DlaPilota.

Kodak photo 21 x 27 cm of Belgian astronaut Frank De Winne, who was 2 times in space and the first European ISS commander. Photo is handsigned no print. Frank de Boer po meczu Ekstraklasy Korona Kielce – Śląsk Wrocław. Frank de boer De Boer: 50% czasu w Interze traciłem na agentów. Anton. Odyseja Franka de Winne – AstroNET – Polski Portal Astronomiczny. Astronauta Leland Melvin, astronauta ESA Frank De Winne, astronauta JAXA Akihiko Hoshide oraz założyciel Cirque du Soleil Guy Laliberte,.

Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →