★ Oddział Etnografii – Spichlerz Opacki - muzea w gdańsku ..

                                     

★ Oddział Etnografii – Spichlerz Opacki

W 1945 roku zbiory etnograficzne zostały zebrane w ramach muzeum miejskiego w Gdańsku – przemianowanym w 1948 roku, muzeum Pomorskiego w Gdańsku. Z inicjatywy jego dyrektora – Jana Chranickiego 1906-1976, został stworzony osobny dział Muzeum. I tak, w 1958 roku został utworzony dział etnograficzny, a jej kierownictwo powierzono antropologowi i etnografowi Longinowi Malickiemu. Początkowo kierowany przez niego oddział był na miejscu należała do pracowni politechniki wiedeńskiej, a później w siedzibie tamtejszego gimnazjum Akademickie przy ul. torunska w Starym przedmieściu.

W 1966 roku zbiory działu etnograficznego odbyły się odbudowany po zniszczeniach wojennych w pałacu w stylu barokowym z opatów. Był tu znajduje się Muzeum etnograficzne, wybrany z Muzeum Pomorskiego, ale do tego nie doszło. W nowy sztab pod kierownictwem Malickiego prowadzona jest działalność wystawiennicza, badań i edukacji. Odbyły się wykłady, prezentacje i wczesnym rankiem ludowe. W 1979 roku dział etnografii został podniesiony do rangi oddziału muzeum Narodowego w Gdańsku, a jego siedziby na 30 maja 1988 roku, był przystosowany do tego celu i naprawą takich pamiątek jak stary stodoła znajduje się na terenie park Oliwski.

                                     

1. Paka Takich Pamiątek Jak. (Pack Like A Souvenir)

Historia stodoły pochodzi z 1723 – w czasach opata Franciszka Mikołaj Zalewski 1772-1740.

Jest to 3-piętrowy budynek w stylu barokowym, z małymi oknami, z półokrągłymi łuki, znajdującego się w pobliżu bramy w stylu barokowym, prowadzącej z parku na rzekę OUSE, był częścią terenie pałacu w Gdańsku-Oliwie. Został on zbudowany z porozbiórkowych ceglanego gotyku, na miejscu dwóch mniejszych sklepach średniowiecznej. Nad jego wejściem na wschodniej stronie można zobaczyć Godziemba herbowy filtra opat Zalewski. Początkowo, stodoła pełniły funkcję gospodarczego i przed i po wojnie służył jako magazyn muzeum Pomorskiego. Zachował się tutaj, w szczególności, eksponaty, oczekujące obsługi.

Jesienią 2008 roku, w rocznicę stulecia urodzin Malickiego Longinus 1908-1986 i 50. rocznicę utworzenia działu etnografii muzeum Narodowego w Gdańsku, pracownicy działu etnografii i przedsiębiorstw Kaszubsko-Pomorskie w religii Gdańsku ustalili pamiątkową płytę na cześć założyciela grupy. Tablica wisiała na ścianie stodoły Opackiego, pomieszczeniach oddziału.

                                     

2. Kolekcja. (Collection)

W dziale etnografii, istnieje kilka unikalnych kolekcji o znaczeniu ponadregionalnym.

  • Kolekcja pozaeuropejską, w którą wchodzi broń, rzeźby, ceramiki, biżuterii z Afryki, Ameryki Południowej. i Oceanii.
  • Kolekcja obiektów, zdjęć i materiałów archiwalnych, przyniosły przesiedloną ludność dawnych wschodnich kresach II Rzeczypospolitej.
  • Kolekcja zabytków etnograficznych z regionów sąsiadujących z Pomorzem Gdańsk.
  • Kolekcja przedmiotów związanych z kulturą osadników Жулавы do 1945 roku.

Do najcenniejszych z 10 000 zebranych przedmiotów, to będzie na pewno kolekcji XVIII, XIX i XX wieku, sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego, początkowo głównie z Pomorza Gdańskiego: w Kaszuba, Kociewia, oczywiście, Powiśle i Tucholskich lasach.

Warto zwrócić uwagę na stałej wystawie kultury ludowej Pomorza Gdańskiego, gdzie można zobaczyć m. W kolekcji rybołówstwa, rolnictwa, hodowli zwierząt i agd. Obok niej w szufladzie również odbywają się wystawy czasowe, poświęcone kulturze ludowej poszczególnych regionów, naród polski i spoza Europy, a także warsztaty edukacyjne dla szkół i przedszkoli.

W 2017 roku wydział odwiedziło w sumie 48795 goście.

W stodole również archiwum zdjęć-etnograficzne, etnograficzna biblioteka zawierająca ponad 4000 tytułów, w archiwum Wschodniego pogranicza Polski i warsztaty na temat.

Użytkownicy również szukali:

muzeum narodowe gdańsk oddział sztuki nowoczesnej, muzeum narodowe gdańska, muzeum narodowe w gdyni, muzeum, narodowe, gdaska, gdask, Oddzia, oddzia, gdasku, muzeum narodowe w gdasku, muzeum narodowe gdaska, maja mociewicz, etnograficzne, maja, mociewicz, wernisa, gdyni, godziny, otwarcia, sztuki, nowoczesnej, Etnografii, Spichlerz, muzeum narodowe w gdyni, Opacki, muzeum etnograficzne, muzeum narodowe w gdasku godziny otwarcia, muzeum narodowe gdask oddzia sztuki nowoczesnej, muzeum narodowe gdask wernisa, Oddzia Etnografii Spichlerz Opacki, oddział etnografii – spichlerz opacki, muzea w gdańsku. oddział etnografii – spichlerz opacki,

Wielojęzycznym słowniku

Tłumaczenie

Muzeum narodowe w gdańsku godziny otwarcia.

Muzeum Narodowe w Gdańsku. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. Muzeum Etnograficzne. Spichlerz Opacki funkcjonuje jako jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Gdańsku, jednak często sam nazywany jest muzeum. Muzeum narodowe gdańsk wernisaż. ANDRZEJKOWE WRÓŻBY. warsztaty VIVA OLIVA!. Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii Spichlerz Opacki, Cystersów 19, 80 001 Gdańsk, Polska, fotografie, opinie, godziny otwarcia. Muzeum etnograficzne. OE MNG Polskie Towarzystwo Ludoznawcze. Godziny otwarcia: poniedziałek nieczynne, Oddział Sztuki Dawnej, Oddział Sztuki Nowoczesnej Pałac Opatów, Oddzial Etnografii Spichlerz Opacki sezon.


Muzeum narodowe gdańska.

Oddział Etnografii Gdańsk. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. ul. Cystersów 19 80–330 Gdańsk tel. 48 58 552 12 71 w. 104 etnograf@.pl. adminOddział. Muzeum narodowe gdańsk oddział sztuki nowoczesnej. Kociewie przyjechało do Oliwy PortalPomorza. Dziewięć lat później w odnowionym Spichlerzu Opackim pokazano wystawę stałą pt. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku ul. Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki oddział MNG W 1988 roku po remoncie i adaptacji stał się siedzibą mieszczącego się początkowo w Pałacu Opatów. Portret Polaka w Oddziale Etnografii MNG Oddział Etnografii. Oddział Etnografii mieści się w starym Spichlerzu Opackim na terenie Parku Oliwskiego i działa od 1958 roku. Możemy tu znaleźć przedmioty związane z kulturą.


Dobranocka. Historia animacji Pomysły na wycieczki z dziećmi.

Są to: Oddział Zielona Brama, Oddział Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów i Oddział Etnografii w Spichlerzu Opackim w Gdańsku Oliwie, Muzeum Hymnu. Tradycja i dziedzictwo Kongres Kultury Pomorskiej. Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii Spichlerz Opacki ul. Cystersów 19, 80 330 Gdańsk Miejscowość: Gdańsk. Głównym bohaterem.

Dźwięki pierwotne - Oliwa i jej mieszkańcy.

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. 2821 osób lubi to 18 osób mówi o tym 1295 użytkowników tu było. Informacje o bieżących wystawach,. Kot Pies Człowiek. O komunikacji międzygatunkowej oraz. Tradycja i dziedzictwo. Materialny i niematerialny dorobek kulturalny Pomorza. Termin: 27.03.2017, godz. 10.30. Miejsce: Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego Spichlerz Opacki, Gdańsk. Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. Nadchodzące Wydarzenia. Nie znaleziono żadnych wyników. NEWSLETTER. Bądź na.


Muzeum Narodowe w Gdańsku Galeria obrazów ga.

W ładnie utrzymanym, zabytkowym, XVIII wiecznym Spichlerzu Opackim w Gdańsku Oliwie mieści się dziś Oddział Etnografii Muzeum Narodowego. Spichrz​. SpIchlerZ OpAckI 4 gDAńskA gAlerIA fOT Wp.pl. 19.00, Muzeum Etnograficzne, Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku ​Spichlerz Opacki, ul. Cystersów 19, 80 330 Gdańsk Oliwa. Muzeum Narodowe w. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki oddział MNG MUZEA. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku mieści się w zabytkowym Spichlerzu Opackim na terenie Parku Oliwskiego. Autor: agro, 4. Muzeum Narodowe w Gdańsku 100 lat awangardy w Polsce. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. adres: ul. Cystersów 19 80–330 Gdańsk tel​. 48 58 552 12 71 w. 104. strona internetowa:.


Uzupełniając Kolberga – podsumowanie projektu.

W Pałacu Opatów w Oliwie działa Oddział Sztuki Nowoczesnej, a w Spichlerzu Opackim – Oddział Etnografii. Zielona Brama jest siedzibą Gdańskiej Galerii. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. ul. Cystersów 19. 80 330 Gdańsk Oliwa. ​red fot Muzeum Narodowe GdańsK. Chcesz być na bieząco z. Muzeum Narodowe w Gdańsku Artbidy. Muzeum Etnograficzne jest oddziałem Muzeum Narodowego. Siedzibą Muzeum jest od 1988 roku zabytkowy Spichlerz Opacki z 1723 roku. Mieści on wystawę. Spichlerz Opacki. Etnograficznego oliwski Spichlerz Opacki w Gdańsku funkcjonuje od 1988 roku​. Natomiast w strukturze gdańskiego Muzeum Narodowego Oddział Etnografii.


Wystawy stałe w Oddziale EtnografiiSzczegóły Bałtycki Festiwal.

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego Spichlerz Opacki Gdańsk, ul. Cystersów​ 19, 48 58 552 12 71. Od 20.01.2018 do 21.01.2018. Wstęp wolny. Spichlerz Opacki Oliwa Gdańsk. Garbaczewski, Wasilkowska, Hamkało rozmawiają o Aporii. Kata Kami. Wystawa online. Marian Eile. Artysta i redaktor. Artyści z Krakowa. Generacja 1950–. Warsztaty dla dzieci Jesienny widok z okna – witraże Narracje 10. Oddział Etnografii przy ówczesnym Muzeum Pomorskim w Gdańsku powstał w 1958 r. Głównym obszarem zainteresowań Oddziału Etnografii.


Muzeum Etnograficzne Spichlerz Opacki Miejsce.

13, w Spichlerzu Opackim w Oliwie – siedzibie Oddział Etnografii kierownik Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Spichlerz Opacki Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w. Kolejnym oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku jest oddział Etnografii mieszczący się w Spichlerzu Opackim który stoi na terenie Parku Oliwskiego obok. Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział Etnografii Spichlerz. Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii Spichlerz Opacki ul. Cystersów 19. Gdańsk Oliwa. 16.12. BEZPŁATNIE. Bez stereotypów i.


Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Etnografii Spichlerz Opacki.

Oddział Etnografii Spichlerz Opacki ul. Cystersów 19 80 330 Gdańsk tel. fax ​48 58 552 12 71 e mail: etnograf@.pl. Oddział. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku Gdańsk. Grzegorz Mehring sk.pl. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku mieści się w zabytkowym Spichlerzu Opackim i jest.

Muzeum Narodowe w Gdańsku Kultura Baza Projektów.

3 ODDZIAŁ eTnOgrAfII – spIchlerZ OpAckI ul. Cystersów 19, 80 330 Gdańsk, 58 552 41 39 godziny otwarcia: 16.00 – 22.00. 16.00 – 18.00 Spotkanie z muzyką. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku Strona. Oddziałem etnografii mng. 3 czerWca Jarmark zorganizowany przez oddział etnografii muzeum narodowego w gdańsku oddział etnografii spichlerz opacki​. ᐅ Godziny otwarcia Oddział Etnografii Spichlerz Opacki. W Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku Spichlerz Opacki, ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa odbędzie się. Termin Wolontariat Gdańsk. W Pałacu Opatów w Gdańsku Oliwie mieści się Oddział Sztuki Nowoczesnej, a w Spichlerzu Opackim Oddział Etnografii. Zielona Brama przy Długim Targu jest.


Odznaka Krajoznawcza Ziemi Gdańskiej Paragrafy w PTTK.

W budynku Spichlerza Opackiego mieści się także archiwum fotograficzno ​etnograficzne, biblioteka Oddziału, pracownie merytoryczne. Oddział Etnografii. Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii Spichlerz. Cystersów 19 Spichlerz Opacki, Oddział Etnografii oraz Gdańsk, ul. Cystersów 18 Pałac Opatów, Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum. Muzeum Etnograficzne w Gdańsku Oliwie InfoGdańsk. Oddział Etnografii Muzeum Narodowego Spichlerz Opacki, Koncerty 2020, Gdańsk, Cystersów 19, Gdańsk. Spichlerz Opacki w Gdańsku Polskie Szlaki. Tytuł, Wystawy stałe w Oddziale Etnografii. Dyscyplina, nauki o E mail 1, etnograf@.pl. E mail 2 Cystersów 19, Spichlerz Opacki, Oddział Etnografii. Spichlerz opacki Dawna Oliwa. Oddział Etnografii zaprasza na warsztaty z wróżb andrzejkowych. odbywają się w Oddziale Etnografii Spichlerz Opacki, ul. Cystersów 19, 80 330 Gdańsk.


Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Etnografii Spichlerz Opacki.

Oddzial Sztuki Współczesnej Palac Opatów, ul. Cystersów 18, 80 330 Gdańsk Oliwa, tel. 552 46 37, 552 12 71. Oddział Etnografii Spichlerz Opacki, ul. Muzeum Narodowe w Gdańsku Zatoka Piękna. Spichlerz Opacki – Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze.


Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →